Dieta bogata w białko, a piękna sylwetka

Każdy z nas marzy o tym, aby móc cieszyć się pięknie wyrzeźbioną sylwetką, niemniej niewiele osób jest w stanie się dla niej ciągle poświęcać. Mordercze treningi na siłowni są bardzo męczące oraz wymagają pełnego zaangażowania. I co najważniejsze, aby uzyskać pożądane rezultaty trzeba również stosować dietę wysokobiałkową. Czy warto spożywać białko przed snem?

 Jakie produkty są bogate w białko?

kazeina

Jak powszechnie wiadomo cenne dla organizmu białko występuje w wielu produktach spożywczych wśród których można wymienić mleko, jogurt, kefir, biały twaróg, tuńczyka i wiele innych.

Obecnie na rynku nie brakuje również wysokiej jakości suplementów diety, które to są bogate w ten cenny dla organizmu składnik. Przykładem jest białko serwatkowe, które to warto spożywać zawsze po treningu.

Dla osób chcących cieszyć się pięknie umięśnioną i zgrabną sylwetkę polecane jest przede wszystkim białko wolnowchłanialne, tj, kazeiny czy mieszanki kazein z albuminą i koncentratem serwatki – do kupienia w sklepie Świat Supli.

Czy warto spożywać białko na noc?

Mnóstwo sportowców uważa, że spożywanie białka wieczorem jest bardzo korzystne. I słusznie gdyż ten makroskładnik nie tylko wspomaga sen, lecz również regenerację zmęczonych mięśni.

Niemniej decydując się na takie rozwiązanie warto pamiętać, że wybrana odżywka białkowa może stanowić jedynie uzupełnienie diety, a nie jej zamiennik. Niezwykle ważne jest, aby nie nadużywać białka, gdyż w nadmiarze jest ono szkodliwe. Poza tym do atletycznej sylwetki dochodzi się poprzez ciężką pracę i czasem nie warto zbyt mocno przyśpieszać tego naturalnego procesu.

Comments are closed.