Boostery testosteronu – najważniejsze mity

W zakresie w zasadzie każdej substancji dzisiaj funkcjonuje naprawdę wiele mitów. W tym także o dość popularnych dzisiaj boosterach testosteronu. Jak wyglądają najbardziej popularne mity?

1) Boostery testosteronu to jest to samo, co testosteron

No właśnie to jest często zupełnie niesłusznie powielany mit. Boostery testosteronu bowiem to substancje zwiększające poziom testosteronu, jednak zasadniczo testosteronem niebędące.

2) Boostery testosteronu to substancje chemiczne

Nie do końca. Generalnie rzecz ujmując boostery testosteronu to są substancje roślinne. Mona tutaj wymienić znane wszystkim zioła, jak żeń-szeń czy też maca albo buzdyganek brzemienny czy saw palmetto. Jednak nie tylko te zioła wykorzystywane są jako boostery. Dzisiaj można znaleźć dodatkowo inne substancje jak witamina B6 , cynk, czy też kwas – D – asparaginowy. Zasadniczo są one co prawda syntetyzowane sztucznie, aby je dodać do boosterów, jednak z drugiej strony są one również naturalnie produkowane przez organizm, trudno zaś mówić o ich sztuczności.

3) Lekarz nie musi się dowiadywać, że biorę boostery testosteronu

Co zrozumiałe, panowie raczej nie rozpowiadają wszystkim, że sięgają po delikatną pomoc ze strony natury. Niemniej jednak warto poinformować o tym fakcie swojego lekarza. Pewne rośliny bowiem jak żeń-szeń mogą wchodzić w pewne interakcje z innymi lekami oraz zasadniczo nie dla każdego będą one dobre.

Comments are closed.